Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Andrychów: dlaczego kręci nam się w głowie?

11.03.2014, Kluby zdrowia

Zawroty głowy to całkiem normalna sprawa, pod warunkiem, że zdarzają się sporadycznie i nie towarzyszą im inne objawy. Na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Andrychowie – działającego przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywej (ChSCh) – o szkodliwych i nieszkodliwych zawrotach głowy będzie mówił neurolog Krzysztof Wierzbicki. Wstęp wolny.

Potocznie winą za tę dolegliwość obarcza się część ucha wewnętrznego odpowiedzialną za zmysł słuchu i równowagi, czyli błędnik. Prelegent zwróci uwagę na to, że nie wszystkie zawroty głowy oznaczają coś niepokojącego. O każdych należy wspomnieć swojemu lekarzowi, ale warto wiedzieć, że zwykle są normalną reakcją organizmu np. na zbyt energiczne wstawanie z łóżka. Nie wolno jednak bagatelizować uporczywych lub częstych zawrotów głowy. Zwłaszcza, jeśli towarzyszą im objawy dodatkowe: nudności, kłopoty z widzeniem, wysokie lub niskie ciśnienie czy bóle głowy. Wówczas bezwzględnie należy skontaktować się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania. Pamiętajmy, że w porę wykonane proste badanie pozwoli wykluczyć poważne zagrożenia.

Najbliższe spotkanie klubu zdrowia odbędzie się w środę, 19 marca, o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie, przy ul. Włókniarzy 10a. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij