Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Andrychów: gdy bolą plecy

10.06.2013, Kluby zdrowia

Co drugi Polak cierpi z powodu bólu kręgosłupa. Na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Andrychowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) dowiemy się, co zrobić, by uniknąć tej przykrej dolegliwości.

Kręgosłup jest jedną z najbardziej obciążonych części naszego szkieletu. Źle traktowany w końcu odmówi posłuszeństwa. Bóle kręgosłupa można zaliczyć do chorób cywilizacyjnych. Na dolegliwości pracujemy często już od najmłodszych lat, kiedy nasi rodzice wyposażają nas w chodziki i wszelkie inne wspomagacze stania, chodzenia, siedzenia. Krzywdą dla kręgosłupa jest też brak ruchu, a prawdziwym zabójstwem siedząca praca. Ilu z nas żyje w ten sposób? Do pracy samochodem, w pracy osiem godzin przy biurku, do domu samochodem, w domu relaks na kanapie przed telewizorem, a później spać – nasze plecy po kilku latach takiego życia na pewno dadzą o sobie znać.

Już 19 czerwca dowiemy się, co robić by w dzisiejszych „siedzących” czasach utrzymać nasz kręgosłup w dobrej formie. Gościem Klubu Zdrowia w Andrychowie będzie Stanisław Kubica, rehabilitant z trzydziestoletnim stażem. Dowiemy się zarówno, jak uniknąć bólu kręgosłupa, jak również tego, co zrobić, gdy już się pojawi. Na zajęciach dowiemy się, jak należy wykonywać codzienne czynności – siadać, wstawać z łóżka, podnosić ciężary – by jak najmniej obciążać przy tym nasze plecy.

Spotkanie pt. Zadbaj o swój kręgosłup odbędzie się 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Włókniarzy 10a. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij