Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Andrychów: gorzka strona cukru

9.05.2013, Kluby zdrowia

Na poprzednim spotkaniu Klubu Zdrowia w Andrychowie poznaliśmy ciemną stronę kofeiny. Już 15 maja odkryjemy gorzkie oblicze cukru.

Podczas kwietniowego spotkania klubu zdrowia prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) neurolog Krzysztof Wierzbicki mówił o tym, jak na nasz organizm wpływa kofeina. Jak się okazuje, oprócz kawy możemy ją znaleźć także w napojach energetyzujących, a nawet w zwykłym kakao. Pozytywną wiadomością dla kawoszy jest to, że od zwyczaju picia kawy można się względnie łatwo się uwolnić. Energię do codziennych zajęć zapewni nam stosowanie zasad zdrowego stylu życia – m.in. spożywanie solidnego, wartościowego śniadania i poświęcanie czasu na poranny jogging.

Z kolei gościem majowego spotkania będzie lek. med. Helena Żurek, która opowie o cukrzycy.

Cukrzyca jest bardzo niebezpieczną chorobą obciążającą cały organizm. Znacznie zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 50% cukrzyków umiera na choroby układu krążenia. Ryzyko zgonu osoby z cukrzycą jest dwukrotnie większe niż jej rówieśnika bez cukrzycy.

Zanim w organizmie rozwinie się choroba, najpierw przez wiele lat narasta stan przedcukrzycowy. Stan ten jest często bagatelizowany i rzadko rozpoznawany. Nieleczony w konsekwencji prowadzi prosto do cukrzycy. Do czynników sprzyjających rozwojowi tego stanu należą m.in. nadmiar tłuszczu w diecie, stres, brak ruchu.

Więcej szczegółów poznamy już w środę, 15 maja na zajęciach andrychowskiego klubu zdrowia. Początek o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Włókniarzy 10a).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij