Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Andrychów: jak zachować sprawny umysł i uniknąć Alzheimera

13.09.2013, Kluby zdrowia

Po wakacyjnej przerwie Klub Zdrowia w Andrychowie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), zaprasza na spotkanie poświęcone chorobie Alzheimera. Zajęcia odbędą się w środę, 18 września.

Adam Miarka, prelegent i zarazem kierownik klubu, przypomni eksperyment, jaki dr David Snowdon przeprowadził na grupie zakonnic. Badania naukowca polegały na obserwacji życia sióstr i studiowaniu ich pamiętników oraz autobiograficznych zapisków. Te z nich, które potrafiły żyć w zgodzie i harmonii ze światem, uniknęły zachorowania na chorobę Alzheimera, mimo patologicznych zmian w mózgu stwierdzonych po ich śmierci. Z kolei te zakonnice, których pamiętniki obfitowały w negatywne emocje, o wiele częściej zapadały na demencję.

Receptą na zachowanie sprawnego umysłu przez długie lata jest pogoda ducha. Podczas wykładu prelegent opowie o tym, jak już od najmłodszych lat dbać o to, by nasz mózg służył nam jak najdłużej. Dowiemy się, jak zaplanować wejście w okres jesieni życia, by cieszyć się zdrowiem ciała i umysłu w okresie, w którym mogłoby się błędnie wydawać, życie nie ma już wiele do zaoferowania.

Alzheimer to nieodwracalna, postępująca choroba mózgu, w wyniku której stopniowo zanika zdolność zapamiętywania, myślenia, a w ostateczności wykonywania najprostszych codziennych czynności. Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną otępienia u osób starszych. U większości chorych pierwsze symptomy pojawiają się po 60. roku życia.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Andrychowie odbędzie się w środę, 18 września, o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Włókniarzy 10a. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij