Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Andrychów: o zaburzeniach mowy u dzieci i dorosłych

17.04.2014, Kluby zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Andrychowie zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia. Gościem będzie specjalistka logopeda Bożena Senkowska.

Zaburzenia mowy u dzieci i dorosłych na tle neurologicznym to temat najbliższych zajęć. Poruszany będzie m.in temat jąkania się, ale również rehabilitacji osób po udarze mózgu, które mimo że mają problemy z mową, doskonale rozumieją, co mówią do nich inni. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także, jak komunikować się z takimi osobami i jak je traktować, by zapewnić im komfort emocjonalny w tak trudnej sytuacji.

Zaburzenia mowy niosą ze sobą społeczno-emocjonalne konsekwencje. Osoby dotknięte tymi przypadłościami odczuwają lęk przed mówieniem i dyskomfort, kiedy muszą się publicznie wypowiadać. Nie udzielają się społecznie, mają niskie poczucie własnej wartości. Osoba z zaburzeniami mowy często upraszcza swoją wypowiedź, niekiedy pozbawiając ją sensu. Dzieci dotknięte zaburzeniami mowy szczególnie narażone są na szykany rówieśników.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Andrychowie odbędą się w środę, 23 kwietnia jak zwykle w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Włókniarzy 10a. Początek zajęć o godz. 18.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij