Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Chrzanów: aktywność dla zdrowia

12.04.2013, Kluby zdrowia

Jedynie niewielki odsetek dorosłych kobiet i mężczyzn w Polsce (3-10%) regularnie uprawia jakiś sport. Tymczasem aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia. Jest ona ważniejsza nawet od właściwej diety. Więcej na ten temat dowiemy się już w najbliższy wtorek, na spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Ponad 90% naszego społeczeństwa prowadzi typowo siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej to prosta droga do nadciśnienia, cukrzycy, otyłości i innych chorób cywilizacyjnych. O tym, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób na profilaktykę, opowie lek. med. Krzysztof Kubiak.

W programie spotkania oprócz ciekawej prelekcji organizatorzy przewidzieli także degustację zdrowej żywności, bezpłatne badania ciśnienia krwi, pojemności płuc, oraz BMI (indeks masy ciała). Zainteresowani tematem będą mogli dokonać zakupu literatury prozdrowotnej.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Chrzanowie odbędą się jak zawsze w MOKSiR, przy ul. Broniewskiego 4. Początek 16 kwietnia, o godzinie 18. Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij