Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Chrzanów: dobra woda zdrowia doda

22.02.2012, Kluby zdrowia

Powszechnie wiadomo, że powinniśmy pić osiem szklanek wody dziennie. Jednak często czym innym jest wiedzieć, a czym innym stosować tę zasadę. O dobroczynnych właściwościach wody mówił podczas ostatniego spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie Jarosław Woźniak, który od 20 lat zajmuje się tematyką zdrowotną.     

Spotkanie klubu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbyło się 21 lutego. Było ono zatytułowane Zdrowie bez lekarstw – zrób pierwszy krok. Prelegent zaczął od przedstawienia trzynastu punktów prowadzonego przez siebie kursu, w którym zwraca uwagę na czynniki wpływające na zdrowie. Były wśród nich takie zagadnienia jak zdrowe śniadanie, metabolizm organizmu, błonnik, ćwiczenia fizyczne, antyoksydanty oraz kontrola wagi ciała. Następnie szczegółowo omówił rolę wody w zdrowym stylu życia.

– Picie odpowiedniej ilości wody usuwa zmęczenie, pomaga zwalczyć bóle i zawroty głowy, pomaga też w spalaniu tkanki tłuszczowej. Niedobór tego płynu w organizmie powoduje: migreny, depresję, choroby nerek, bóle kręgosłupa, stawów – relacjonuje Bogdan Tobera z filii ChSCh w Chrzanowie. – Powinniśmy pić pół kubka wody co 15 minut. Najlepiej, jeśli jest to woda z kranu dzień wcześniej przegotowana i przez noc odstana w szklanym naczyniu.

Prelegent podkreślił ponadto, że aby zdrowo żyć, należy ćwiczyć i stosować zdrową dietę. Przytoczył także myśl Tomasza Edisona, że „lekarz przyszłości nie będzie dawał lekarstw, lecz zwróci uwagę pacjenta na styl jego życia, zadba o dietę oraz wskaże przyczyny chorób i sposób jak im zapobiegać”.

Spotkanie uzupełniła degustacja pasty z bakłażana. Uczestnicy jak zawsze mogli też zmierzyć ciśnienie, pojemność płuc oraz obliczyć swój BMI, czyli wskaźnik masy ciała.

Udział w spotkaniach Klubu Zdrowia w Chrzanowie jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w trzeci wtorek miesiąca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij