Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Chrzanów: skuteczna pomoc w walce z nikotynizmem

29.11.2011, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

W ubiegły piątek w Chrzanowie zakończyła się pięciodniowa terapia dla osób uzależnionych od nikotyny. Zorganizowali ją filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Chrzanowie oraz zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Balinie. 

– Choć papierosy są coraz droższe, zainteresowanie podobnymi programami maleje – mówi Daniel Skwarek, współprowadzący terapię zorganizowaną 21-25 listopada w MOKSiR w Chrzanowie. – Jednak mimo to udało nam się pomóc kilku osobom. 

Ci, którzy przyszli na wszystkie pięć spotkań, mogli się przekonać, że naprawdę było warto – wszyscy w trakcie programu rozstali się z nałogiem. Niektórzy przestali palić już po pierwszych zajęciach.

– Podajemy osobom chcącym rzucić palenie proste metody, jak wytrwać przez pierwsze kilka dni od odstawienia papierosów, kiedy głód nikotynowy jest najsilniejszy – wyjaśnia Daniel Skwarek. – Znajdujemy też indywidualne metody postępowania dla każdego z uczestników.

Jak wskazują statystyki, terapia „W pięć dni rzucisz palenie”, którą przeprowadzono w Chrzanowie, jest skuteczna w 80% przypadków. Zbór adwentystyczny w Balinie organizując zajęcia z tego cyklu, przez ostatnie 20 lat pomógł rozstać się nałogiem około 1 000 osób. 

Wszystkich zainteresowanych zdrowiem lokalna filia ChSCh zaprasza także na comiesięczne spotkania klubu zdrowia, także organizowane w domu kultury, a w nich wykłady na temat zdrowego stylu życia, podstawowe badania i degustacje. Udział we wszystkich programach organizowanych przez filię jest bezpłatny.          

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij