Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Rabka-Zdrój: atrakcje nie tylko w tłusty czwartek

7.11.2012, Kluby zdrowia

Dla wielu z nas przypadający raz w roku tłusty czwartek jest okazją do pofolgowania apetytowi. Czwartki to także niezwykłe dni dla członków Klubu Zdrowia w Rabce-Zdroju prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wtedy również czeka na nich coś szczególnego. Ale jest to o wiele zdrowsze niż zajadanie się pączkami.

Już 8 listopada odbędzie się zorganizowany przez klub cotygodniowy trening nordic walking. Grupa spotyka się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju o godzinie 16. Treningi odbywają się cyklicznie, w każdy czwartek (o ile pogoda na to pozwala) w malowniczych plenerach Parku Zdrojowego.

Nordic walking nie ma prawie żadnych przeciwwskazań ani ograniczeń wiekowych. Uprawiać go może każdy, kto czuje się na siłach. Korzyści płynące ze spaceru z kijkami są niewymierne. Nie od dziś wiadomo, że ruch jest doskonałym lekarstwem na wszystko. Nordic walking jest szczególnie polecany w profilaktyce nadwagi, osteoporozy i nadciśnienia. Angażuje 90% mięśni przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Regularne treningi przynoszą zdecydowaną poprawę samopoczucia. Spacer z kijkami dotlenia organizm oraz przyśpiesza przemianę materii. Spacerując w tradycyjny sposób, jesteśmy w stanie spalić w ciągu godziny około 280 kcal, natomiast trenując nordic walking spalamy nawet 400 kcal w ciągu godziny.

Zajęcia odbywają się pod profesjonalnym okiem trenera Zbigniewa Wiergowskiego. Organizatorzy zapraszają wszystkich mających ochotę na aktywne popołudnie na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij