Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Rabka-Zdrój: wielki mit białkowy

8.11.2011, Kluby zdrowia

– Błędne nawyki żywieniowe wynikają głównie z tego, że w wyborze swoich ulubionych produktów kierujemy się smakiem, nie zaś myślą o zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji – mówi Zbigniew Wiergowski, kierownik i prelegent Klubu Zdrowia w Rabce-Zdroju prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Aby przypomnieć, czego należy unikać w naszym codziennym jadłospisie, 18 października klub zorganizował wykład pt. Wielki mit białkowy

– Wszelkie białko spożywane w nadmiarze, zarówno roślinne, jak i zwierzęce, jest szkodliwe dla naszego organizmu – podkreśla pan Zbigniew. – Zakwasza go i może wywoływać kamicę nerkową oraz osteoporozę, gdyż organizm, walcząc z zakwaszeniem, pobiera wapń z kości.

Słuchacze dowiedzieli się, że produkty, których szczególnie należy unikać w codziennej diecie, to nabiał i mięso. Wiele osób odwraca piramidę żywieniową, spożywając bardzo dużo białka, a mało owoców i warzyw. Tymczasem to właśnie owoce są głównym źródłem zdrowia dla naszego organizmu.

Wykłady Klubu Zdrowia w Rabce-Zdroju odbywają się dwa razy w miesiącu w lokalnym ośrodku kultury.

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij