Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Sucha Beskidzka: w sytuacji bez wyjścia

31.05.2011, Pomoc żywnościowa

Punkt wydawania żywności i odzieży przy ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej dwa razy w miesiącu odwiedzają osoby, dla których wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) są niejednokrotnie ostatnią deską ratunku. Filia ChSCh działa w Suchej Beskidzkiej już prawie 10 lat.

„Wczoraj nie mieliśmy co jeść. Sąsiad dał nam trzy kromki chleba, ale więcej nie miał”, opowiadał jeden z mężczyzn odbierających żywność 17 maja. Kiedy zobaczył, czym go obdarowano, rozpłakał się.

– Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak to jest być w sytuacji bez wyjścia – przekonuje Otton Kukla, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Obok przekazania pomocy materialnej staramy się także nawiązać kontakt z osobami potrzebującymi, wychodzić naprzeciw ich różnorodnym potrzebom, okazać im ludzką wrażliwość – podkreśla.

Wolontariusze w Suchej Beskidzkiej żywność i odzież wydają w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. W dziele pomocy od lat wspierają ich ludzie dobrej woli, w tym dwie piekarnie: przy ul. Role i „Jacuś”, które nieodpłatnie przekazują pieczywo.
 
Każdego miesiąca przynajmniej 20 osób zgłasza się po wsparcie. Dla nich warto podejmować ten trud. Jeśli i ty chcesz mieć swój udział w niesieniu pomocy potrzebującym, możesz zasilić konto.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej i odzieżowej prowadzonej przez ChSCh.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij