Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Tarnów: Gdy ugryzł nas kleszcz

20.04.2018, Kluby zdrowia

Około 10 tys. Polaków każdego roku zapada na boreliozę. Jak sobie z nią radzić opowie na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Tarnowie lekarz Krzysztof Kubiak. Wstęp wolny.

Borelioza (choroba z Lyme) to najbardziej znana choroba odkleszczowa. Jej niektóre objawy – bóle stawów, problemy z koncentracją i ogólne złe samopoczucie bywają mylone z innymi chorobami, a nawet traktowane jako przejaw hipochondrii. Nie ma też jednej opinii na temat leczenia boreliozy – specjaliści wahają się między terapią antybiotykiem przez 3-4 tygodnie a długotrwałym leczeniem trwającym nawet do kilku lat (do ustąpienia objawów choroby, tzw. metoda ILADS). Jedno jest pewne – zlekceważona borelioza może prowadzić do znacznego spadku naszej jakości życia oraz wielu problemów ze zdrowiem.

O tym, które z różnych informacji na temat boreliozy są prawdziwe, a które to fałsz opowie na bezpłatnym spotkaniu lekarz Krzysztof Kubiak, specjalista medycyny rodzinnej. Początek programu pt. „Borelioza – fakty i mity” w ramach Klubu Zdrowia w Tarnowie 29 kwietnia (niedziela), o godz. 15 w siedzibie tarnowskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Oddział Małopolski, przy ul. Sokoła 11. W programie oprócz wykładu organizatorzy przewidzieli również proste badania profilaktyczne oraz degustację zdrowej żywności.

Czytaj więcej o klubach zdrowia

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij