Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Małopolski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna - Oddział Małopolski to:

Pomoc niepełnosprawnym – pomagamy osobom, które czują się wyrzucone poza ramy społeczeństwa. Chcemy przekonać takie osoby, że są pełnowartościowymi członkami grup społecznych, a realizujemy ten cel poprzez stwarzanie ku temu okazji. Organizujemy programy edukacyjne i integracyjne, które sprzyjają zacieśnianiu relacji i wzmacnianiu więzi.

Pomoc ubogim -  jednym z naszych działań jest pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu. W tym zakresie realizujemy wiele różnorodnych działań. Organizujemy zbiórki odzieży i zbiórki żywności. Odpowiadamy również na doraźne problemy zgłaszających się do nas osób , realizując na ich rzecz zbiórki finansowe lub dary rzeczowe. W sytuacjach kryzysowych, kiedy pomoc potrzebna jest „na już” organizujemy również koncerty charytatywne, z których dochód przeznaczany jest na konkretną pomoc danej osobie. Każda akcja charytatywna to niezliczona ilość dobrych uczynków, które służą wyrównaniu szans osób znajdujących się w potrzebie na samodzielne funkcjonowanie.

Pomoc młodzieży – nasza fundacja obejmuje swoim działaniem również młodzież – bo przecież to właśnie młodzi ludzie będą kiedyś trzonem naszego społeczeństwa. Pragniemy więc udzielić im wsparcia poprzez programy edukacyjne, aby w przyszłości byli  gotowi do wejścia w dorosłe życie – stabilne emocjonalnie, stroniące od używek i samodzielnie poruszające się po rynku pracy. Z tego powodu organizujemy bezpłatne programy, które pomagają młodzieży już na początku ich drogi w dorosłe życie zadbać o zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne.


Pomoc seniorom – w naszym oddziale realizujemy różne pomysły mające na celu włączenie seniorów w życie społeczne. Osoby starsze są często samotne, a do tego zmagają się z nowymi technologiami, które ich otaczają, szybkim tempem życia i coraz bardziej niezrozumiałym językiem. Jednym z naszych pomysłów było założenie Szkoły Seniora w Krakowie. To miejsce, w którym osoby starsza zdobędą nie umiejętności (angielski, kursy zdrowego gotowania) ale również praktyczną wiedzę dotyczącą nowych trendów, terminologii i technologii.


Pomoc dzieciom – dzieci to skarb – są cenne nie tylko dla rodziców, ale również dla całych społeczeństw. One są naszą przyszłością. Nie zapominamy więc o pomocy dla najmłodszych. Choć dzieci dostają podstawową opiekę od swoich rodziców, spotykamy się dość często z sytuacjami, gdzie nie wystarcza środków na ciepłe buty czy kurtkę lub inne potrzeby. Organizujemy więc akcje pomocowe np.: Kurtka dla malucha. Pragniemy również sprawić radość dzieciom, które nie mogą liczyć na żaden prezent ze względu na sytuację finansowa rodziny – stąd pomysł na projekt Noworoczny Upominek
Jesteśmy też dumni z programów dla rodziców. Uczymy jak naturalnie wspomagać odporność dzieci, jak komponować zdrowe, pełnowartościowe posiłki dla maluchów itd. Pogramy te są bezpłatne i najczęściej odbywają się w ramach bezpłatnych spotkań klubów zdrowia. Niezmiernie cieszymy się że tak wielu rodziców skorzystało już z wiedzy fachowców (lekarzy, dietetyków) i dzięki temu mogą oni zapewnić swoim pociechom lepszy (bo zdrowy) start w przyszłość.

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Małopolski działa w wielu miastach szerząc wiedze na temat zdrowia i zdrowego stylu życia. Korzystanie z naszych programów edukacyjnych jest bezpłatne, a zdobyta na niech wiedza i praktyka, mogą ochronić zdrowie lub zapobiec poważnym chorobom cywilizacyjnym.

Dlatego też oprócz powyższych programów realizujemy szereg zadań związanych z ochroną zdrowia.

Zadbaj o zdrowie z ChSCh  - to różne programy edukacyjne na temat zdrowia fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego. Głównie są to warsztaty, prelekcje, wykłady, mobilne wystawy diagnostyczne oraz szkoły zdrowego gotowania.

Expo zdrowie – mobilna wystawa edukacyjno–diagnostyczna, mająca na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.

Program ten realizowany jest w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, często we współpracy z lokalnymi władzami, które pomagają w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu:

Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem. Wierzymy, ze tego typu działania pozwalają uchronić wiele osób przed chorobami, które zależą głównie od stylu życia. Na wystawie można dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń lub zahamować rozwój już istniejących chorób cywilizacyjnych

Kluby Zdrowia – to bezpłatne spotkania edukacyjne bądź też spotkania w formie warsztatów (o przyjemnym, klubowym charakterze), które organizowane są przez naszą fundację w wielu miastach Małopolski. Mamy za sobą szkoły zdrowego gotowania (warsztaty kulinarne), wykłady na temat zdrowego odżywiania, naturalnych metod leczenia, hydroterapii, zdrowia emocjonalnego (depresja, stres)  jak również wybranych chorób cywilizacyjnych. Zajęcia  odbywają się w przyjemnej atmosferze, a prelegenci (lekarze, dietetycy, fizjoterapeuci) są otwarci na zadawanie pytań. Niejednokrotnie zajęciom tym towarzyszy degustacja zdrowych potraw, biblioteczka z wartościowa literatura lub proste badania profilaktyczne (badanie ciśnienia krwi, wydolności oddechowej, BMI).

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
ul. Lubelska 25
30-003 Kraków

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij